Daha çok yağ yakmak için yapmanız gerekenler | SodBlog-v1

Anasayfa/Sağlık/Daha çok yağ yakmak için yapmanız gerekenler
Daha çok yağ yakmak için yapmanız gerekenler

Yazar: Admin

20.09.2020

61 Görüntülenme

0 Yorum

Daha çok yağ yakmak için yapmanız gerekenler

Daha çok yağ yakmak ve daha hızlı yağ yakmak gibi sorular istenmeyen kilolarından kurtulmak isteyenlerin en çok aradığı sorular arasında yer almaktadır. Yağ yakmak için çeşit çeşit yaptığınız egzersizlerin yanında yapacağınız ufak işlemlerle metabolizmanızı hızlandırabilir ve kilolarınızdan daha çabuk şekilde kurtabilirsiniz. Sizler için yazımızda daha çok yağ yakmak için yapmanız gerekenler bahsettik.

Kaygan pedler kullanın

Şınav gibi vücut ağırlığı hareketleri yaparken kaygan pedler kullanın. Bu şekilde yaptığınız hareketler daha da zorlaşacak ve dengenizi korumak için daha fazla çabalamanız gerekecek. Böylece daha çok yağ yakacaksınız.

Daha ağır kaldırın

Norveç’te yapılan bir araştırmada ağır ağırlıklarla az tekrarlı yapılan antremanların hafif ağırlıklarla çok tekrarlı antremanlara göre metabolizmayı daha çok hızlandırdığı ortaya çıktı. Tabii ki bunu yaparken çok tekrarlı hafif ağırlıklı yapmaktan vazgeçmeyin.

Daha çok su için

İki bardak soğuk su içmek metabolizma hızını yüzde 30 oranında arttırdığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Günlük su tüketiminizin 2 ila 2.5 litre arasında olmasına dikkat edin.

Daha az dinlenin

Yapılan bir araştırmada set arasında 30 saniye dinlenme ve üç dakika dinlenme karşılaştırılmıştır. Bu karşılaştırma sonucu 30 saniye dinlenen kişi yüzde 50 daha fazla kalori yaktığını görülmüştür.

Sakız çiğneyin

Öğünler arasında sakız çiğnemek bir sonraki öğünde daha az yemek yemenize sebep olur. Bunun nedeni ise sakızın tokluk hissini arttırdığı ve bundan dolayı yemek yeme isteğinin azalmasıdır.

Post Pagination

  •  

Paylaşmak İster misin?

0 Yorum

Yorum Yazmak İster misin?