Farklı Ülke Kültürlerinden Mutluluk Tarifleri | SodBlog-v1

Anasayfa/Sağlık/Farklı Ülke Kültürlerinden Mutluluk Tarifleri
Farklı Ülke Kültürlerinden Mutluluk Tarifleri

Yazar: Admin

20.09.2020

69 Görüntülenme

0 Yorum

Farklı Ülke Kültürlerinden Mutluluk Tarifleri

Farklı ülkelerden insanlar gerçek mutluluğun ne olduğu konusunda çok farklı fikirlere sahiptir. Bundan da ötesi, farklı kültürler için mutluluk tam zıttı şeyler bile olabilir. İşte farklı ülke kültürlerinden mutluluk tarifleri yazımızda.

İtalya

İtalyanların mutluluk felsefesinin temeli iyi giyinme, başkaları üzerinde iyi izlenim bırakma ve hayatını dolu dolu yaşama arzusu oluşturuyor. Kelimenin tam anlamıyla güzel görünmek diye çevrilebilir. İtalyan mutluluğunu hissetmek için her anın tadını çıkarın, yürüyüşe çıkarak dünyayı inceleyen, her yemeğin tadını çıkarın.

Hindistan

Hindistan’da esneklik ve beceriklilik gibi niteliklere değer verilir. Yerel halk eski şeylere farklı bir açıdan bakabiliyor, bu yüzden sıradan malzemeler kullanarak tamamen akıllara durgunluk veren bir şey yapabiliyorlar. Kıyafetlerini internetten satın almak yerine kendileri dikebilir.

Türkiye

Ülkemizde mutluluğun tarifi çok basit şeylerden bile oluşabiliyor. Sahil kenarında bir yürüyüş yapmak, yağmurlu bir hava balkona çıkıp bir fincan kahveyle doğayı izlemek ya da dağ başında yemyeşil bir alanda birkaç gün geçirmek olabilir. Bunun yanında aile dostlarıyla vakit geçirmek de Türk kültüründe mutluluk sağlayan bir faktördür.

İsveç

İsveçliler mümkün olduğunca az şey tüketmeye ve bilinçli olmaya çalışırlar. Mutluluk fikirleri “ne çok fazla, ne çok azdır, sadece doğru miktarda” olarak tanımlanabilir. İsveç mutluluğunu elde etmek için tek yapmanız gereken üst üste birkaç mevsim kullanabileceğiniz kıyafetler, evinizin sadece en gerekli şeyleri almak olabilir.

Paylaşmak İster misin?

0 Yorum

Yorum Yazmak İster misin?